Warunki lokalowe

Do dyspozycji dzieci oddajemy świetnie wyposażone i przygotowane na ich przyjęcie pomieszczenia.

W salach dzieci mają miejsce do zabawy, nauki i ćwiczeń. Oprócz niezliczonych gier, zabawek i materiałów plastycznych znajdą tam również kąciki zainteresowań i miejsce w którym można się wyciszyć, odpocząć. Każde dziecko ma też oznakowaną szufladę, do której w ciągu dnia może odkładać wykonane przez siebie prace i rysunki, by potem zabrać je do domu.

W szatni każde z dzieci ma osobną szafeczkę na wierzchnie i zapasowe ubranie oraz buciki. Na specjalnych tablicach eksponujemy tam również dzieła i prace plastyczne naszych przedszkolaków.

Kolorowa toaleta jest dostosowana do potrzeb najmłodszych. Ze względów higienicznych korzystamy w niej z ręczników papierowych.

Na tyłach przedszkola przy obu placówkach mamy przestronny ogród z dużą piaskownicą, zieloną trawą i kwiatami, domkami, kolorowymi pojazdami, wyposażony w plac zabaw. Nasze dzieci korzystają z niego przez cały rok.

Od roku 2017 do dyspozycji naszych przedszkolaków w Rąbieniu oddalismy boisko, na którym odbywają się gry zespołowe i zabawy sportowe.