Dzieci lubią śmieci - zbieramy materiały

Dzieci lubią śmieci”

W dniach 11 – 22 kwietnia    przeprowadzamy akcję:

Dzieci lubią śmieci

W czasie akcji chcemy dzieci jak walczyć z nudą, gdy nie ma wokół gotowych zabawek. Chcemy też odciągnąć je od stereotypów „modnych” zabawek, od ciągłego oglądania telewizji czy nadmiernego korzystania z komputera.

  Co nam zastąpi zabawki?
Chcemy wykorzystać do zabawy to, co znajdziemy wokół nas: kartonowe pudła różnej wielkości, kapsle, wstążki, resztki materiałów, klamerki do bielizny, sznurki, taśmy, materiał przyrodniczy i to wszystko, co według dorosłych trzeba wyrzucić, a nam się przyda.

 Co będziemy robić?
Z włóczki możemy zrobić lalki, piłki. Samochód z kartonu, szpulki po niciach lub z pudełka po zapałkach. Rakietę kosmiczną z różnej wielkości pojemników a domek z wielkiego pudła. I co jeszcze? Wiele, wiele, wiele innych wspaniałych rzeczy!

  Co wszyscy osiągniemy w czasie trwania akcji?
Rozwiniemy umiejętności organizacyjne, nauczymy się, że dobrze jest pomagać. Pobudzimy swoją wyobraźnię i fantazję, każde z dzieci będzie miało możliwość wykazania się, podzielenia swoimi pomysłami, nauczymy się współdziałania. Rozbudzimy w sobie chęć tworzenia, zobaczymy, że do zabawy można wykorzystać wszystko, co jest wokół nas.

Prosimy Państwa o pomoc w stworzeniu bazy materiałów z których będziemy mogły wraz dziećmi korzystać. Przydadzą się nam: gazety, pudełka, kubeczki/butelki po jogurtach, serkach, kartoniki, butelki po napojach, zakrętki, słomki, płyty CD, wytłoczki po jajkach, gazetki z marketów, pocztówki, tkaniny, sznureczki, włóczka, ręczniki papierowe, rolki po papierze toaletowym, zadrukowane z jednej strony niepotrzebne kartki… i co tam jeszcze Państwu w ręce wpadnie :)

Prosimy w/w skarby przekazywać Paniom w grupach. Akcja zbierania  trwa od 1 do 11 kwietnia. Dziękujemy!