akcja "Dzieci lubią śmieci- przedszkole bez zabawek"

Przypominamy, że w dniach 8-19 marca przeprowadzamy akcję:
„Dzieci lubią śmieci - przedszkole bez zabawek"
Dlatego potrzebujemy Waszych śmieci :D

Prosimy Państwa o pomoc w stworzeniu bazy materiałów z których będziemy mogły wraz dziećmi korzystać. Przydadzą się nam: gazety, pudełka, kubeczki/butelki po jogurtach, serkach, kartoniki, butelki po napojach, zakrętki, słomki, płyty CD, gazetki z marketów, pocztówki, tkaniny, sznureczki, włóczka, ręczniki papierowe, rolki po papierze toaletowym, zadrukowane z jednej strony niepotrzebne kartki… i co tam jeszcze Państwu w ręce wpadnie :)
Prosimy w/w skarby przekazywać Paniom w grupach.

Akcja zbierania   trwa od 26 lutego do 11 marca. Dziękujemy!
 

W czasie akcji chcemy nauczyć dzieci jak walczyć z nudą, gdy nie ma wokół gotowych zabawek. Chcemy też odciągnąć je od stereotypów „modnych” zabawek, od ciągłego oglądania telewizji czy nadmiernego korzystania z komputera.
   Co nam zastąpi zabawki?
Chcemy wykorzystać do zabawy to, co znajdziemy wokół nas: kartonowe pudła różnej wielkości, kapsle, wstążki, resztki materiałów, włóczek, klamerki do bielizny, sznurki, taśmy, materiał przyrodniczy i to wszystko, co według dorosłych trzeba wyrzucić, a nam się przyda.
  Co będziemy robić?
Z włóczki możemy zrobić lalki, piłki. Samochód z kartonu, szpulki po niciach lub z pudełka po zapałkach. Rakietę kosmiczną z różnej wielkości pojemników a domek z wielkiego pudła. I co jeszcze? Wiele, wiele, wiele innych wspaniałych rzeczy!
  Co wszyscy osiągniemy w czasie trwania akcji?
Pobudzimy swoją wyobraźnię i fantazję, każde z dzieci będzie miało możliwość uruchomienia wyobraźni, podzielenia swoimi pomysłami, nauczymy się współdziałania. Rozbudzimy w sobie chęć tworzenia, zobaczymy, że do zabawy można wykorzystać wszystko, co jest wokół nas.